TIĞ İŞİ ÜÇ RENKLİ SUPLA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi supla modeli yapımı

Bugün size görünce çok beğendim ve sofralarda çok şık duracak harika bir supla modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim tığ işi supla modeli kullanılan renkleri ile harika olmuş. Bu suplanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hem çeyiz hazırlıkları yapanlar hem de el işi yapıp satanlar için sık sık yeni supla modellerini bulup göstermeye çalışıyorum. Klasik hazır supla modellerini kullanmaktan sıkıldıysanız örgü işinden yapılan bu supla modellerini deneyebilirsiniz. Sevdiğiniz renkler ile veya masa örtünüzün rengine göre farklı ipler ile yapacağınız bu supla modelleri masanızı daha şık gösterecektir. Ayrıca bu supla modelleri tığ işi ile yapıldığı için herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir.

Üç renkli supla modeli yapımı için burada coton ipler kullanılmış. Supla yapımında coton ipler kullanırsanız suplanız daha şık olacak ve daha düzgün görünecektir. Supla yapımı için yeşil, beyaz ve simli gold rengi bir ip kullanılmış. Bu üç renk ile çok güzel bir uyum olmuş. Dediğim gibi sevdiğiniz kendi zevkinize uygun olan farklı renkleri kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış.

Supla yapımı için burada tırabzanlar kullanılıyor. Her sırada arttırma yapılarak tırabzanla kutular oluşturuluyor. Modelin yapımında renk değişiklikleri yapılıp ilerlenmiş ve ortaya harika bir iş çıkmış. Tığ işine yeni başlayanlar dahi bu suplayı kolaylıkla yapabilir.

Tığ işi supla modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCA9gYqr2QadBmXbaM2HuRAg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu