TIĞ İŞİ ÜÇ YAPRAK OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarları için üç yaprak tıp oyası modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış oya modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size üç yaprak oya modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere her zaman yeni tığ oyalarını göstermeye deva ediyorum. Bugünde yine yapımı oldukça basit olan ama yazma kenarında çok şık duracak bir oya modeli göstermek istedim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar bu gösterişli ve kolay oya modeline mutlaka göz atmalılar.

Üç yaprak tığ oyası modeli yapımı için burada alt kısımda tığ batısının yapılması ve yaprakların yapılması için yeşil oya ipi kullanılmış. Yapılan yaprakların üzeri ise hardal sarısı ip ile yapılmış. Burada örnek bir model yapıldığı için tek renk kullanılmış. Siz oya modelinin yapımı için yazma içerisinde bulunan renklerden tek renk seçebileceğiniz gibi birkaç farklı rengi bir arada da kullanabilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile aralarda iki zincir çekilip yazma kenarına batılmış ve tığ batısı yapılmış. Daha sonra ikinci sırada yine aralarda tığ batısı yapılarak ilerlenmiş ve her bir yaprak arasındaki mesafe belirlenmiş. Yapraklar da yeşil oya ipi ile yapıldıktan sonra bu seferde renkli oya ipi ile üst kısımdaki üç yaprak modeli yapılarak oya modeli tamamlanmış.

Üç yaprak oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu