TIĞ İŞİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi üçgen şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel harika bir üçgen şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim tığ işi üçgen şal modeli örgü örmeye yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş.

Şallar çeyizlerin vazgeçilmez el işlerinden birisidir. Tığ işi ile ve şiş örgüsü ile yapılmış olan birbirinden farklı şal modelleri bulunmakta. Bende sizlere sık sık farklı modelleri bulup göstermeye çalışıyorum. Şal modellerinde ayrıca dikdörtgen ve üçgen şeklinde yapılmış olan tasarımlar bulunmakta. Bunların her biri yapılan modele göre değişmektedir. Ben bugün sizlere üçgen şeklinde yapılmış bir model göstereceğim.

Çeyizlik üçgen şal modeli gerçekten çok şık bir tasarım olmuş. Ben görünce çok beğendim ve sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Bu şal modelini Alize iplerin hem sade hem de simli ipleri ile yapabilirsiniz. Ama bence burada olduğu gibi açık renk tonlarını seçerseniz çok şık olacaktır. Özellikle gelinlik üzerine yapıyorsanız mutlaka krem, beyaz, pudra gibi açık renk tonlarını seçmelisiniz. Burada Alize Angora Gold markasından simli bir pudra renk seçilmiş. Bu renk ile model çok güzel olmuş.

Şal modelinin yapımına uç kısımdan başlanıyor. Fıstıklar yapılarak ilerleyen modelde sıra geçişlerine dikkat etmelisiniz. Özellikle örgü örmeye yeni başlayanlar bu detaylara dikkat etmeliler. Videoda model yapımı sayıları ile birlikte verildiği için zorlanmadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik şal modeli üçgen bir şekilde başlıyor ve istediğiniz uzunluğa gelinceye kadar örmeye devam edebilirseniz. Şalın ölçüsünü kendi bedeninize göre ayarlayabileceğiniz gibi klasik ölçüde de yapabilirsiniz. Şal modeli tamamlanınca isterseniz kenar kısımlarını da örebilirsiniz. Ama dilerseniz sade olarak da bırakabilirsiniz. Kenar kısmalarını örmek istemezseniz de püsküllerde yapabilirsiniz. Üçgen şallarda püsküller çok güzel oluyor.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

blank

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCiP_ld5s76NSEl9BKjrCToQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu