TIĞ İŞİ VİTRİN İÇİ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi şık ve gösterişli vitrin içi veya salon takımı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine harika bir dantel modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi vitrin içi dantel modeli görenlerin dikkatini çekecek, çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir dantel modeli. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara veya el işi yapıp satanlara her zaman yeni, şık ve gösterişli dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere görünce çok beğendim ve salon takımı olarak veya vitrin takımı olarak yapıldığında harika duracak bir modeli göstermek istedim. Çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu örneğe göz atmalılar.

Tığ işi dantel modeli kare bir şekilde yapılmış. Vitrin içlerinde veya salon mobilyaları üzerinde çok şık duracak bir model. Burada yapılan dantel modeli için beyaz bir dantel ipi tercih edilmiş. Danteller de beyaz renk çok asil duruyor. Ama dilerseniz krem rengi, kırık beyaz gibi farklı tonlarda kullanabilirsiniz. Hatta dilerseniz renkli ipler ile de bu dantel modelini yapabilirsiniz. Her şekilde bu model çok şık olacaktır.

Bu dantel modelinin yapımı kolay olsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var. Burada dantel modelinin yapımına kenar kısımdan başlanmış ve orta kısım en son yapılmış. Bu modelin en önemli kısmı kenar kısımlarının yapımı olacak. Çünkü burada model bir sağdan birde soldan yapılmış. Yani kenar sırası sürekli dönülerek yapılmış. Bu nedenle sizi zorlayabilir.

blank

Vitrin içi dantel modeli yapımı için buradaki anlatımda öncelikle kenar kısmın nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde her sırası ayrı ayrı anlatılarak açıklanmış. Kare şeklinde olan bir motif elde edildikten sonra birleştirme işlemi yapılmış. Bundan sonra ise orta kısmın yapımına geçilmiş.

Modelin yapımı kolay ama dikkat edilecek detaylar çok fazla olduğu için ilk başta zorlanabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda model yapımını öğrenince zorlanmadan bu el işini yapabilirsiniz. Videodaki anlatımda detaylar verildiği için burayı takip etmek sizin için yeterli olacaktır.

Tığ işi vitrin içi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu