TIĞ İŞİ YAZLIK ÖRGÜ BLUZ MODELİ YAPIMI

Yazlık kolay örgü bluz modeli yapımı

Bugün sizlere görünce çok beğendiğim ve sizin de beğeneceğini düşündüğüm harika, yazlık kullanılabilecek bir bluz modelinin yapımını göstermek istiyorum. Tığ işi yazlık örgü bluz modeli hırka şeklinde tasarlamış ama bluz olarak kullanılabilecek çok şık bir model. Bu bluzun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz örgü işinden yapılmış kıyafetleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir bluz modeli göstereceğim. Daha öne de sizlere hem mevsimlik olarak kullanılabilecek hem de yazın kullanılabilecek farklı modeller göstermiştim. Örgü işini her daim yapıp kullanmayı seviyorsanız bu örneklere göz atmalısınız. Bunun dışında bu bluz modeli genç kızların seveceği tarzda olmuş.

Yazlık örgü bluz modeli yapımı için burada 450 gram Alize Diva Plus markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış. Ön kısımdaki düğmelerin yapımı için ise 1.40 mmlik tığ kullanılmış. İp seçiminde yaz aylarına uygun özelikteki iplerden dilediğiniz markayı ve rengi seçebilirsiniz. Burada beyaz ile yapılmış olsa da isterseniz farklı renkleri de kullanabilirsiniz.

Bluz yapımı için önce beden kısmı yapılmış. Bunun için uzun bir zincir çekilip bel ölçüsü alınmış. Daha sonra üzerine tırabzanlar yapılmış. Bir sıra tırabzan yapılmış bir sıra da kafes örgü yapılmış. Bu şekilde model devam etmiş. Belirli bir sıra örüldükten sonra ise V şeklinde olan yaka kısmı ve kol detayları yapılmış. En son ise düğme kısımları yapılarak bluz modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi yazlık örgü bluz modeli yapımı için aşağıdaki, videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCa9IHdikbNixCTURkYw4Tjw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu