TIĞ İŞİ YAPRAK SUPLA MODELİ YAPIMI

Yaprak şeklinde supla modeli yapımı

Bugün sizlere daha önce bardak altlığı modelini gösterdiğim örgü işinin supla modelini göstermek istiyorum. Tığ işi yaprak supla modeli bardak altlığı ile güzel bir uyum içerisinde olacak çok şık bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Supla modelleri için sizlere ilerleyen günlerde oldukça fazla örnek göstermek istiyorum. Son zamanlarda dekorasyon süslemelerinde oldukça fazla kullanılan suplaları renkli ipler ile işleyerek masalarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Dün sizlere yine çok şık bir yaprak şeklinde bardak altlığı modeli göstermiştim. Bugün ise sizlere yine yaprak şeklinde olan çok şık bir supla modeli göstereceğim.

Bugün göstermek istediğim yaprak supla modeli dün gösterdiğim bardak altlığı modelinden biraz daha farklı. Yine tığ işi tekniklerle işlenen bu modelde yapılan yaprak için dilimler kullanılmış. Burada yapılan yaprak modeli bir çınar ağacı yaprağına benzemekte. Bu nedenle görünüm olarak diğer modelden biraz farklı.

Bu supla modeli yapımı içinde yine Spagetti Yarn markasına ait olan Macrome ipler kullanılmış. Bu ipler ile model çok şık olmuş. Suplayı bitirdiğiniz zaman düzgün görünmesi için dilerseniz buharlı ütü uygulaması yapabilirsiniz. Bu ip dışında dilerseniz bu suplayı coton ip ile de yapabilirsiniz. Bu şekilde de model çok şık olacaktır.

Örgü supla modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Orta kısımdan başlanan model yuvarlak bir şekilde örülmeye devam ediliyor. Burada en önemli detay yaprak şeklinin oluşması için dilimleri yapmak. Bunun içinde öncelikle birer sıra eksiltme işlemi yapılarak modelin oluşması sağlanıyor.

Burada video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar açıklandığı için zorlanmadan bu el işini yapabilirsiniz. Örgü işlerini yeni yapmaya başlayanlar dahi bu modeli kolaylıkla yapabilir. Videolar içerisinde en başından en sonuna kadar detaylı bir anlatım yapılmış. Burayı takip ettiğiniz sürece bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi yaprak supla modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu