TIĞ İŞİ YARIM AY ŞAL MODELİ YAPIMI

Yarım ay şal modeli nasıl yapılır?

Şal modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış olan oldukça şık ve gösterişli bir tığ işi yarım ay şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere hem çeyizlik yapabileceğiniz hem de günlük kullanım için yapabileceğiniz şal modelleri için yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere çeyizlik değil de günlük kullanımı uygun ama bence uygun renkli ipler seçildiğinde çeyizler içerisine de eklenebilecek hatta gelinlik üzerine de olabilecek bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu şal modelini sizlerde videolu anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.

Yarım ay şal modeli yapımı için burada Alize Angora Gold ombre batik ip kullanılmış. Bu ip renk geçişleri olan bir ip. Tek rengin tonlarıyla oluşturulan bu şal modelinde önce açık renk kullanılmış ve açıktan koyuya doğru gidilmiş. Bu şekilde şal modelinin görünümü daha güzel olmuş tığ olarak ise üç buçuk numaralık tığ kullanılmış.

Şal modeli yapımına orta kısmından başlanıyor. Burada sadece tırabzanlar yapılıyor. Her sırada yapılan arttırma ile yuvarlak bir şekilde ilerleyerek bir üçgen oluşturulurken üçgenlerin iki ucu uzun bir şekilde bırakılıyor. Bu sayede normal şal büyüklüğünden daha büyük bir şal modeli elde ediliyor. Videoda şalın yapımına dair tüm detaylar verildiği için bu şal modelini kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tığ işi yarım ay şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFREaFCUmfwK5D4GFFA5jqA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu