TIĞ İŞİ YAZLIK ABİYE BLUZ YAPIMI

Bayanlar için yazlık abiye bluz yapımı

Yaz aylarında da örgü işlerini kullanmayı sevenler için bugün harika bir bluz modeli yapımı göstermek istiyorum. Yazlık abiye bluz modeli tığ ile yapabileceğiniz oldukça basit ama bir o kadarda gösterişli ve şık bir model. Bu bluzun detaylı yapım aşamasın aşağıda detaylı yapım aşamasını içeren video ile sizlere sunacağım.

Yaz aylarında kendi tarzınızı yansıtan farklı kıyafetler kullanmak istiyorsanız örgü işlerinden yapılmış olan kıyafetleri deneyebilirsiniz. Bayanlar için daha öncede yaz aylarında kullanılabilecek olan bluz modelleri göstermiştim. Bugünde yine sizlere oldukça şık bir abiye bluz modeli yapımı göstermek istiyorum.

Yazlık bayan bluz modeli yapımı için burada Suna Hanım iki video içerisinde detaylı bir anlatım yapmış. İlk video içerisinde bluzun kol kısmı ve üst bedeni yapılmış. Robadan başlanarak yapılan bluz modelinin kol kısımlarına eklenen düşük omuzlu detay bluzun abiye bir görünüm kazanmasını sağlamış. Bluzun yapımı ile ilgili ikinci videoda ise beden kısmının yapım detayları açıklanmış. Ayrıca bu bluz modelinin nasıl elbiseye dönüştürüleceği açıklanmış.

Bluz yapımına başlarken kendi beden ölçünüzü nasıl alacağınız modele nasıl başlayacağınız video başlangıcı da detayları ile açıklanmış. Bluz yapımına başlanırken ölçünün doğru olmasında kullanılan ipin özelliği de önemli. Burada 38 beden için bir bluz yapılmış.

Tığ işi yazlık bluz yapımı için burada seçilen 38 bedenlik ölçü için ön ve arka parçalar için 64 zincir, kollar için 74 zincir ve 4 tane reglan köşeler için zincir çekilmiş ve toplamda 142 zincir çekilerek bu bluzun yapımına başlanmış. Daha küçük bir bluz yapmak için veya daha büyük bir bluz yapmak için gerekli olan sayılarda yine video içerisinde açıklanmış.

Bluz yapımı için burada Alize Diva Plus markalı ip kullanılmış. Bu ipe uygun olarak da 3,5 numara tığ kullanılmış. Bu ip dışında yine yaz aylarında kullanılabilecek farklı renkteki ve özellikteki ipleri kullanarak da yapabilirsiniz. Burada dikkat edilecek en önemli detay kullanılan ipin kalınlığına göre zincir sayısını çekip uygun beden ölçüsünü bulmaktır. Ölçü konusunda dikkat edilmesi gereken tüm detaylara Suna Hanım videonun en başında yer vermiş.

Yazlık abiye bluz yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu