TIĞ İŞİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar göstereceğim bu modele bayılacaklar. Bu tığ işi oya modeli için sizlere aşağıda detaylı yapım aşaması içeren bir video vereceğim. Burayı takip ederek sorun yaşamadan bu oya modelini yapabilirsiniz.

Sizlere sık sık yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün size göstereceğim oya modeli yine renkli çiçekleri ile yazma kenarında çok şık duracak bir model. Bu modelin yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçeceğiniz ipler ile yapıp güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Model yapımı biraz zorlayıcı aşama aşama ilerleyen bir model. Bu nedenle videodaki anlatımı iyi takip etmelisiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada çiçeklerin yapımında Leylak markasından pembe ve beyaz renkte ip kullanılmış. Alt kısımdaki tığ batısı ve yaprakların yapımı için yeşil renkte oya ipi kullanılmış. Burada video içerisinde iplerin renk numaralarından bahsediliyor. Renkleri beğendiyseniz bu numaralara göre iplerinizi alabilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle üst kısımdaki pembe çiçeklerin yapımı ile başlanmış. Bu çiçekler hazırlandıktan sonra yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Tığ batısı üzerine ise yapraklar yapılmış. Bu yapraklar üzerine ise hazırlanan çiçek motifleri eklenmiş. Bu şekilde oya modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu