TIĞ İŞİ YUVARLAK KOLAY DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Yuvarlak çok amaçlı kullanılabilen dantel motifi yapımı

Dantel modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün çok amaçlı kullanabileceğiniz yuvarlak dantel motifi yapımı göstermek istiyorum. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işi ile yapılan farklı dantel modellerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Özellikle farklı alanlarda kullanabileceğiniz modeller paylaşmaya çalışıyorum ki siz kendiniz yapmak istediğiniz el işine göre kendi tasarımınızı yapabilin. Bugün göstereceğim dantel motifi ile masa örtüsü, sehpa örtüsü, runner, konsol örtüsü gibi farklı el işleri yapılabilir. Hatta coton ipler ile bu motifler yapılıp birleştirilerek kırlent örtüsü dahi yapılabilir.

Tığ işi dantel motifi yapımı için burada bej renk bir dantel ipi kullanılmış. Bu renk ile yapılan motifleri ben seviyorum. Bu motifi yaparken dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Açık renk tonları ile çok güzel olacaktır.

Dantel motifi yapımına orta kısımdan 9 zincir çekilerek başlanmış. Çekilen zincir ile halka oluşturulmuş ve üzerine model kurulumu yapılmış. Burada video içerisinde motifin yapımına dair tüm detaylar ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Siz yapmak istediğiniz el işine göre motiflerinizi yapıp birleştirebilirsiniz.

Bu motif dışında farklı dantel modelleri için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz. Havlu kenarı danteli, salon takımı danteli, vitrin takımı danteli gibi farklı modelleri sürekli olarak sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar bu modelleri inceleyerek kendileri için harika bir çeyiz hazırlayabilirler.

Yuvarlak dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu