TOMURCUK GÜLLÜ FIRFIR LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik fırfırlı güllü lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika bir lif modeli yapımını daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tomurcuk güllü fırfır lif modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam etsem de arada çeyizlik el işlerini göstermeyi de ihmal etmiyorum. Bugün sizlere şık bir lif modeli göstermek istedim. Bu lif modeli kenarına uygulanan fırfır ile farklı bir görüntüye kavuşmuş. Video içerisinde lifin yapım aşaması en başından en sonuna kadar detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederek harika bir lif modelini hazırlayıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli için öncelikle bir taban yapılmış. Bu tabanın yapımı için beyaz bir lif ipi kullanılmış. Lifin tabanı 6 tane dilimden oluşmakta bu dilimler yıldız modeli ile hazırlanmış. Lif tabanındaki her bir dilim içesine ise renkli lif ipleri ile bir tomurcuk gül eklenmiş. Bu gülün yeşil kısmı ve üzerindeki renkli kısmı yapıldıktan sonra dilim kalp şeklinde yapılarak tamamlanmış.

Lifin taban kısmı bu şekilde hazırlandıktan sonra kenar kısımlarındaki fırfırların yapımına geçilmiş. Bu fırfırlar kenar kısımlarına yapılırken ayrıca aralardaki dilimlerin arasına da fırfırlar eklenmiş. Buranın detaylı yapım aşaması yine video içerisinde çok güzel bir şekilde hazırlanmış. Bu fırfır modelinin yapımını buradan öğrenerek farklı lif modellerinin yapımında sizlerde kullanabilirsiniz.

Fırfırlı lif modeli yapımı için burada taban kısmında beyaz bir lif ipi kullanılmış. Burada tomurcuk güllerin yapımı için sarı ip kullanılmış. Tomurcukların alt kısmı için yeşil lif ipi kullanılmış. Bu şekilde çok güzel bir uyum olmuş. Ayrıca lif modeli birde kırmızı ip ile yapılmış. Bu şekilde de çok güzel olmuş. Her renk lif ipi ile bu lif modelini yapabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara ilerleyen günlerde yeni modellerde göstermeye devam edeceğim. Ayrıca lif modelleri yapıp satanlarda gösterdiğim örnekleri takip ederek yeni modelleri ürünleri arasına ekleyebilirler.

Tomurcuk güllü fırfır lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UClcv4STiC5XUCrvIK0nY6MQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu