TUNUS İŞİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tunus işi bayan patik modeli yapımı

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işinden yapılmış olan oldukça şık ve gösterişli bir çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işinden yapılmış olan patik modelleri için sizlere farklı örnekler göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere farklı renkte örgü ipi ile yapılmış desenli patik modelleri göstermiştim. Bugün ise tek renk örgü ipi ile yapılan sade bir patik modeli göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar farklı patik modelleri arıyorlarsa mutlaka bu örneğe bakmalılar.

Tunus işi patik modeli burada yapılan örnek modelde 38 numara ayak için yapılmış. Video içerisinde model yapım detayları anlatılırken patiğin nasıl daha büyük veya küçük yapılacağından bahsedilmiş. Burayı takip ederek dilediğiniz büyüklükte patik modeli yapabilirsiniz. Patik yapımı için patik ipi ve 2,5 numara tunus tığı kullanılmış.

Patik modeli yapımına yan taraftan başlanıyor. Zincir çekildikten sonra tunus işi yapımına başlanmış. Patiğin bilek çevresine gelen kısımda farklı bir model yapılmış. Patiğin her iki yan tarafı yapıldıktan sonra ise taban yapımına geçilmiş. Burada tabanın nasıl yapıldığı da yine video içerisinde açıklanmış. Videoda verilen anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu patik modelinin yapımını öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu