TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

Bebekler için tunus işi yelek modeli yapımı

Tunus işi ile yapılan oldukça renkli ve kullanışlı bir yeleğin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar veya örgü işi yapıp satanlar bu tunus işi bebek yeleği modeli mutlaka göz atamanız gereken bir model. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımlardan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılan farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Burada yelek modeli yapımı için kız bebeklere uygun renkler seçilmiş olsa da siz dilerseniz erkek bebeklere uygun renkler seçip onlar içinde bu yeleği yapabilirsiniz. Burada etek ucunda ve kol kısımlarında kullanılan tüylü ipleri kullanmayıp sade olarak yapabilirsiniz.

Tunus işi yelek modeli tek parça halinde yapılmış bir model. Yelek modeli yapımına etek ucundan başlanmış. Tunus işi modeli yapılarak ilerlenmiş. Kol ayrımları ve yaka kısımları yapılmış. Daha sonra ise omuz kısmından dikilmiş. Burada yapılan yeleğin ölçüleri model yapımına başlamadan önce açıklanmış. Burada yapılan yelek modeli 2 yaş ile 3 yaş arasına oldukça uygun.

Yeleğin yapımı için burada bir tane beyaz renk örgü ipi ile bir tanede pembe ve birkaç farklı rengin bir arada olduğu  bir batik ip seçilmiş. Batik ip yerine yine tek renk bir ipte tercih edebilirsiniz. Tığ olarak 4,5 numara tunus tığı kullanılmış.

Tunus işi bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu