TUNUS İŞİ BEBEK YELEK MODELİ

Tunus İşi Bebek Yelek Yapımı

Tunus işi günümüz de bayanların en gözde sevilen örgü biçimidir. Tunus işi patik, yelek, hırka, atkı, battaniye, vb. örgü ürünleri arasında tunus işi kullanılmaktadır.

Tunus işi nedir derseniz uzun tığ ile yapılan örgüde gidiş sırasında her zincirden ilmek üretilir. Dönüş sırasında ise ikişer ikişer kapatılır. Bu ördüğümüz tekniğe de tunus işi diyoruz.

Tunus işi bilenler için basit bir bebek yeleği modelidir. Yapılışı gayet kolaydır. Keyifle öreceğiniz tunus işi bebek yelek modelimizdir.

Soğuk kış ayların da bebeğimize ısınması için kullanabileceğimiz güzel bir bebek yeleğidir.

Tunus İşi Bebek Yelek Örgüsü

Örğüye başlamadan önce yünümüzün markasına dikkat etmeliyiz. Bebek için örülecekse eğer bebe yünü kullanmalıyız. Görsel de gördüğünüz üzere iki renk kullanılmaktadır. Siz isterseniz farklı renklerde kullanabilirsiniz. Renk seçeneğinin uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz.

Videomuz da görüldüğü üzere basit ve kolay bir şekilde anlatılmıstır.  3,5 numara tunus işi şiş kullanılmaktadır. Bebek yeleğimiz bir arka ve iki ön olarak üç parçadan oluşmaktadır.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

Kol ve yaka kesimi nasıl yapılır. Düğme ilik kısmı aralığı ne kadar olmalıdır hepsi vidomuz da mevcuttur.

Yaşa göre örgümüzün ölçü ilmeğini atmalıyız. Beden ölçüsü tablosu kullanırsak daha kolaylıkla örğümüzü başlayabiliriz. Görselde gördüğümüz bebek yeleğimiz bir yaş içindir. Bir yaş bebeğimiz için yetmiş ilmek atılmaktadır. Yünümüzün kalınlığına ve inceliğine göre de ilmek sayısı değişebiliyor.

Tunus işinde pirinç tekniği nasıl yapılıyor anlatılmaktadır. Bebek modelimiz gayet basittir.

Tunus işi bebek yeleği yaparken sizin yaratıcılığınıza kalmıştır. İstediğiniz gibi şekil verebilir örebilirsiniz. Yeter ki öğrenmek isteyin istemek başarmanın yarısıdır. Bu başarıyla bir çok kadınlarımız evine örerek katkı sağlamaktadir. Tunus işi öğrenmek çok basit yeter ki bir adım atınız.

Sizde bu örgü modelini öğrenerek sevdiklerinize hediye yapabilir, onları mutlu edebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu