TUNUS İŞİ DESENLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile desenli bayan patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan desenli çok şık bir patik modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile aşağıda vereceğim desenli tunus işi desenli patik modeli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek çok şık bir el işi olmuş.

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size tunus işinde yapılmış çok şık bir patik modeli göstermek istedim. Bu patik modeli için burada patiğin ana rengi olarak krem rengi ip seçilmiş. Patik üzerindeki çiçek desenlerini yapmak için mor renk ip ve yaprakları yapmak için de yeşil renk ip tercih edilmiş. Bu ipeler Ören Bayan patik ipleri. Bu şekilde güzel bir uyum yakalanmış. Şiş olarak da 2,5 numara tunus şişi kullanılmış.

Tunus işi patik modeli yapımına burun kısmından başlanmış. Burada patiğin burun kısmından başlanıp üst kısımdaki çiçek deseni yapılıyor. Daha sonra patiğin iki yan tarafı ayrı ayrı örülüyor. En sonunda ise patiğin taban kısmı yapılıyor. Patik modeli yapımı biraz zor gibi görünebilir ama videodaki anlatımı takip ederseniz bu patik modelini sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Burada yapılan patik modeli 38 numara ayak için yapılmış. Ama burada video içerisinde patik modelinin nasıl büyültüleceği konusunda bilgiler verilmiş. Bu sayede dilediğiniz büyüklükte patik modelleri yapabilirsiniz.

Tunus işi desenli patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcEnqXHB3a8A4oMeyW_HyYw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu