TUNUS İŞİ DESENLİ PATİK YAPIMI

Tunus işi şık ve gösterişli bayan patik modeli yapımı

Yeni patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi desenli patik modeli yapımı göstermek istedim. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yeni, şık ve gösterişli patik modellerini göstermeye devam ediyorum. Daha önce sizlere tığ işi ve şiş örgüsü ile yapılmış patik modelleri göstermiştim. Daha önce gösterdiğim bu örneklere de göz atabilirsiniz. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar yeni ve farklı modelleri el işleri arasına eklemek istiyorlarsa tunus işi ile yapılmış olan modellere de göz atmalılar.

Bugün sizlere beyaz taban üzerine renkli ipler ile çiçek modeli yapılmış olan harika bir tunus işi bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patik için kullanılan renkler birbirleri ile çok uyumlu olmuş. Ben bu uyumu görür görmez çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Daha önce tunus işi ile patik yapmayanlara biraz bilgi vereyim. Burada yapılan patik modeli tek bir seferde örülüyor. Yan kısımdaki parçadan başlanıyor ve ön kısım işlenip en son diğer yan taraf işlenerek bitiriliyor. En son ise taban kısmı yapılıyor.

Burada düz bir tunus işi tekniği kullanılmış. Herhangi bir işleme tekniği yapılmış. Burada önemli olan renkli ipleri bir arada işleyerek yapılan çiçek deseninin oluşturulması. Burada ipler hepsi bir arada yürütülerek işleniyor.

blank

Tunus işi çiçek desenli patik modeli yapımı için 24 zincir çekilmiş ve içerisinden ilmekler alınmış. Burada yapılan ölçüler ile 37-38 numara ayak için oldukça ideal. Daha büyük veya daha küçük bir patik modeli yapmak istiyorsanız videodaki anlatımı takip edebilirsiniz.

Tunus işi herkesin kolaylıkla yapabileceği bir el işi. Video içerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapıldığı için örgü örmeye yeni başlayanlar dahi anlatımı takip ederek bu patiği yapabilir. Burada önceli olan renkli iplerin nasıl yürütülüp modelin nasıl yapılacağıdır. Videoda model içerisindeki sayılara da ayrıca yer verilmiş. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu patik modelini yapabilirsiniz.

Tunus işi desenli patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu