TUNUS İŞİ İLE KOLAY PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi iki renkli kolay çeyizlik patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan çok şık iki renkli bir patik modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tunus işi patik modeli yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşaması içeren videoyu vereceğim. Burayı takip ederek sorun yaşamadan bu patik modelini yapabilirsiniz.

Tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Özellikle çeyizleri içerisinde şiş örgüsü ile tığ işi ile veya tunus işi ile yapılmış farklı patik modelleri olsun isteyenler gösterdiğim patik modellerine mutlaka göz atmalılar. Bugün göstereceğim modelin yapımı da oldukça basit olduğu için yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip edip bu patiği yapabilir.

Tunus işi bayan patik modeli 38 numara ayak için yapılmış. Burada patiğin yapım detayları açıklanırken daha büyük veya daha küçük bir patik modeli için neler yapılması gerektiği açıklanmış. Burada patik yapımında iki renk lacivert ve pembe ipler kullanılmış. Bu şekilde güzel bir uyum yakalanmış.

Patik modeli yapımına kenar kısımdan başlanıyor. Önce kenar kısmı yapılıyor sonra uç kısmı ve sonra diğer yan kısmı yapılıyor. Sonra tığlama işlemi ve taban kısmı yapılarak patik modeli yapılıyor. Burada tığlama işleminde farklı bir teknik kullanılmış. Yine buranın yapım detayları da çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Tunus işi bayan patik modeli yapım için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCK97gNa3sIWiV6jgpv-9WKQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu