TUNUS İŞİ İNCİLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tunus işi boncuklu bot patik modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara tığ işi ve şiş örgüsü dışında yapılabilecek patik modelleri için tunus işi örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi incili patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işinden yapılmış patik modellerinde sizlere sık sık yeni ve farklı örnekler göstermeye çalışıyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka tunus işinden yapılmış örneklere göz atmalılar. Bu patik modelleri oldukça kullanışlılar ve ayakta kalıp şeklinde durup hoş bir görüntü oluşturuyorlar. Desenli olarak yapılan modelleri de ben çok seviyorum. Bugün göstereceğim patik ise sade yapılmış ama üzerine boncuklar eklenerek şık bir görünüm oluşması sağlanmış.

Tunus işi boncuklu patik modeli 37-38 numara ayak için yapılmış. Videoda patiğin yapımı açıklanırken daha büyük veya daha küçük bir patik yapılması için nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedilmiş. Patik modeli yapımına yan kısımdan başlanıyor. Yan kısımlar örülünce patiğin ayak ucu yapılıyor. En son patiğin taban ve topuk kısmı yapılıyor. Tunus işi patikler genellikle yan kısımdan başlanıp yapılıyor. Vidodaki detaylara dikkat ederseniz sorun yaşamdan bu patiği yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımı için Kartopu markasından patik ipi seçilmiş. Bir yumak ip yeterli olmuş. İnci olarak ise ipe uygun büyüklükte olacak inciler kullanabilirsiniz. İnciler patik yapılmadan önce ipe geçirilmiş ve bu şekilde sırası gelince inciler kullanılarak devam edilmiş.

Tunus işi incili patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCD-x12jro5jt31UHAll6F2g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu