TUNUS İŞİ KIZ ÇOCUK ÖRGÜ BANDANA YAPIMI

Çocuklar için şık ve gösterişli örgü bandana yapımı

Örgü işleri ile yapıp kullanabileceğiniz aksesuarları sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız çocukları için yapabileceğiniz çok şık ve gösterişli tunus işi örgü bandana modeli göstereceğim. Bu bandananın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.https://seherle.com/tunus-isi-kiz-cocuk-orgu-bandana-yapimi

Örgü ile yapabileceğiniz birbirinden farklı şık takı tasarımları bulunmakta. Özellikle kış aylarında bandanalar kız çocuklarının elbiselerini kombinlemelerinde oldukça yardımcı oluyor. Kız çocukları için şık ve gösterişli aynı zamanda farklı bir aksesuar yapmak isterseniz bu bandana modelini yapabilirsiniz.

Tunus işi örgü bandana modeli yapımı için burada bebe yünü kullanılmış. Burada yapılan model tunus işi modeli eğer elinizde tunus şişi varsa bu bandanayı tunus şişi ile yapabilirsiniz. Tunus şişiniz yoksa o zaman burada olduğu gibi tığ kullanarak da bu bandanayı yapabilirsiniz. Bandananın lastiği fazla büyük olmadığı için normal tığ ile de yapabilirsiniz.

Burada yapılan bandana ölçüsü 1,5-2 yaş için oldukça uygun. Yapmak istediğiniz kız çocuğunun baş çevresine göre ölçüye dikkat edip bandı yapabilirsiniz. Ayrıca burada çok fazla kalın değilde ince bir bant yapılmış. Dilerseniz daha kalın bir bantta yapabilirsiniz.

blank

Fiyonklu örgü bandana yapımı için 9 zincir çekilmiş ve içerisinden ilmekler alınmış. Klasik tunus işi tekniği uygulanarak bant kısmı yapılmış. Tunus işini bilmiyorsanız videodaki anlatımı takip ederek modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Bandana için bant kısmı yapıldıktan sonra üzerindeki fiyongun yapımına geçilmiş. Fiyonk yapımı için de yine aynı şekilde tunus işi ile iki tane küçük dikdörtgen parça yapılmış. Yapılan bu parçalar bir iğne kullanılarak birbiri üzerine dikilmiş. Fiyongun orta kısımının güzel durması içinde bir boncuk veya burada olduğu gibi bir aksesuar kullanılmış. Daha sonra hazırlanan bu fiyonk örülen bant üzerine yine iğne kullanılarak dikilmiş. Bu şekilde bandana yapımı tamamlanmış.

Bu bandana modelinin yapımı oldukça basit olduğu için kısa sürede renk renk örgü ipleri ile bu bandanayı yapıp kızınız için hazırlayabileceğiniz gibi kız çocuklarına hediyelikler de yapabilirsiniz.

Tunus işi örgü bandana yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu