TUNUS İŞİ KOLAY ÖRGÜ BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Battaniyeler için tunus işi model yapımı

Tunus işi ile yapılan çok güzel bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Klasik battaniye modelleri dışında yeni bir model denemek isterseniz tunus işi battaniye modeli mutlaka göz atamanız gereken bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılan battaniye modellerini daha önce görmüşsünüzdür. Tunus işi ile yapılan battaniye modelleri genelde birbirine benzer. Ama bu gördüğünüz ve alışık olduğunuz battaniye modelleri dışında tunus işinden çok farklı modellerde yer almakta. Ben bunları buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Tunus işi kolay battaniye modeli yapımı için burada beyaz ve mor tonlarında bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tunus tığı kullanılmış. Bu model oldukça kullanışlı ve farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir model. Battaniye modeli dışında çocuklar için yelek, ceket veya kazaklar yapabilirsiniz. Bu model ile çok güzle patikler yapılabilir. Yani kullanmak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Modelin yapımı için istenilen uzunlukta zincir çekilip üzerinden ilmek alınıyor. 4 ün katlarında zincir çekerseniz yaptığınız model tam olacak ve daha güzel duracaktır. Tunus işini daha önce yapmamış olanlar videoda verilen anlatımı takip edip başlama detaylarını öğrenebilir.

Battaniye modeli yapılırken içerisindeki modelin oluşması ve güzel bir görünüm elde etmek için renk geçişleri yapılarak ilerleniyor. Tabi dilerseniz tek renk ile de modeli yapabiliriniz.

Tunus işi battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu