TUNUS İŞİ PANÇO MODELİ YAPIMI

Çocuklar için tunus işi panço modeli yapımı

Panço modellerini ben kız çocuklarına çok yakıştırdığım için yeni örnekler buldukça sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere tunus işi panço modeli yapımını göstermek istiyorum. Her yaştan kız çocuğu için yapabileceğiniz bu panço modelini sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Bu panço modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kız çocukları için yapılmış panço modellerini gördükçe sizlere göstermek istiyorum. Daha önce şiş örgüsü ile veya tığ işi ile yapılmış olan örnekler göstermiştim. Bugün göstereceğim örnek tunus işi ile yapılmış. Tığ işi veya şiş örgüsü dışında çocuğunuz için yeni bir örgü işi denemek isterseniz bu örneğe göz atmalısınız. Burada tunus işindeki en temel teknik kullanılmış. Detaylı bir model olmadığı için zorlanmadan bu pançoyu yapabilirsiniz.

Tunus işi kız çocuk panço modeli yapımı için burada batik ip kullanılmış. Tabi dilerseniz tek renk iplerde kullanabilirsiniz. Pançonun uç kısımlarını süslemek için ise panço yapımında kullanılan batik ip rengine uygun olan sarı renkte ana kuzusu ip kullanılmış. Kenar kısımlardaki süsleme size kalmış. Dilerseniz pançoyu sade olarak da bırakabilirsiniz. Tığ olarak ise 5 numara tunus tığı kullanılmış.

Panço modeli iki parça halinde yapılıp birleştiriliyor. Burada panço modeli için 50 zincir çekilip başlanmış. Yapacağınız çocuk bedeni için ölçü ayarlamasının nasıl olacağı video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz ölçünüzü ayarlayabilirsiniz. Panço modeli yapımında dediğim gibi sade bir tunus işi yapılmış dilerseniz siz değişik tunus işi modellerde yapabilirseniz.

Tunus işi panço modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu