TUNUS İŞİ SEPETTE ÇİÇEKLER PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile çeyizlik patik modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Tunus işi sepette çiçekler patik modeli görüntüsü ile dikkat çekecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için şık ve gösterişli patik modelleri arayanlar için bugün ilk olarak tunus işi ile yapılmış olan bir model göstermek istedim. Tunus işi bazıları için zor gibi görünse de aslında eliniz alıştığında kısa sürede öğrenip harika el işleri yapabileceğiniz bir örgü tekniği.

Bugün sizlere göstereceğim tunus işi patik modeli için patiğin tamamında siyah bir örgü ipi kullanılmış. Patik üzerine yapılmış olan sepetler için yeşil bir ip tercih edilirken çiçeklerin yapımında sarı renkte bir ip kullanılmış. Bu patik modeli bu şekilde ipler ile yapılabileceği gibi çeyizler için bu patiği yapıyorsanız daha dikkat çekici renkler de tercih edebilirsiniz.

Tunus işi ile daha önce patik yapmamış olanlar bu patik yapımı için göstereceğim detaylı yapım aşamasını içeren videoyu takip edebilirler. Bu patik modeli zor gelirse daha kolay bir şekilde yapılan tunus işi patik modellerine göz atabilirler. Video içerisinde zaten gerekli bilgiler çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Sepette çiçekler patik modeli için öncelikle patiğin üst kısmı yapılıyor. Bu kısım tek bir seferde yapıldıktan sonra patik tabanı yapılıyor. Burada öncelikle siyah ip ile modelin yapımına başlanmış. Daha sonra tek tek sırası geldikçe yeşil ip ve sarı ip modele dahil edilerek sepet ve çiçek desenleri yapılarak patik modeli tamamlanmış.

Bu patik modeli yapımını videodan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu model dışında ilerleyen günlerde sizler için tığ ile yapılmış ve şiş örgüsü ile yapılmış olan modellerde göstereceğim. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar patik modelleri yapıp satanlar bu örneklere göz atarak harika el işleri yapabilir.

Tunus işi sepette çiçekler patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu