TUNUS İŞİ YELEK VEYA BATTANİYE MODELİ OLARAK KULLANILABİLECEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Yelek veya battaniye yapımında kullanılabilecek tunus işi örgü modeli

Tunus işinden yapılmış olan modellerden son zamanlarda sizlere göstermemişim. Bugün size yine çok amaçlı kullanılabilecek bir örnek model anlatımı göstermek istiyorum. Tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Tunus işinden yapılmış battaniye, patik ve yelek modelleri yapımlarını sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Bugün size bir örnek model anlatımı göstereceğim. Bu model ile çocuklar için yelek yapabileceği gibi büyükler içinde yelek yapımında bu modeli kullanabilirsiniz. Bebek battaniyeleri yapımında bu model kullanılabilir. Klasik tunus işi battaniye modelinin yerine bu iki renkli tasarımı yapabilirsiniz. Hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için bu battaniye modelini yapabilirsiniz. Battaniyenin altına da bebeklere uygun bir kumaş geçirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tunus işi yelek modeli yapımı için burada Kartopu Baby One markalı ipten krem ve lacivert renklerinde iki tane örgü ipi seçilmiş. İki renk ile yaparsanız model daha güzel duracak ve kendini gösterecektir. Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre iplerinizin rengini ayarlayabilirsiniz. Burada ipleri orta kalınlıkta seçerseniz model daha güzel görünür.

Model yapımı için önce istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Daha sonra içerisinden ilmekler alınmış. İlk sırada bu ilmekler tunus işi teknik ile işlenmiş. Daha sonra ise lacivert ip alınarak tunus işi teknikle sanki fıstık yapılıyor gibi bir model yapılmış. Bu şekilde bir krem rengi birde lacivert iple ilerleyerek model kurularak devam edilmiş.

Tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu