TUNUS İŞİ YILDIZ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile iki renkli yıldız örgü modeli yapımı

Tunus işinden yapılmış farklı modelleri sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün yine battaniye yapımında, çocuk yelekleri veya süveterleri yapımında kullanılabilecek çok amaçlı tunus işi yıldız örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işi en çok sevilen örgü işlerinden birisi olsa da model çeşitliliği çok az. Videolu anlatım ile gördüğüm yeni modelleri bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde görünce çok beğendiğim ve sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm bir model göstereceğim. Bence bu model ile çok güzel battaniyeler yapılabilir. Koltuk örtüleri veya diz örtüleri yapılabilir. Çocuklar için hırka veya yelek yapımında da bu model kullanılabilir. Ayrıca kırlent yüzü yapımı için de bu model bence çok ideal.

Yıldız örgü modeli yapımı için burada Kartopu markasından pembe ve krem rengi bebe yünü ipleri kullanılmış. Battaniye yaparken bebeklere uygun renklerde ipler seçebilirsiniz. Elinizde kalan ipleri değerlendirmek için bu modeli kullanabilirsiniz. Tığ olarak 3 numara tunus tığı kullanılmış.

Model yapımı için öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Burada birer tane de kenar ilmeği eklenmiş. Yapılan model üç ilmek üzerine kuruluyor. İlmek sayınızı alırken üçün katlarında ilmek alıp iki tane de kenar ilmeği eklemelisiniz. Tunus işi ile yapılan bu modeli küçük bir parça üzerinde yapıp model yapımını öğrenebilir ve nasıl durduğunu görebilirsiniz. Daha sonra ise modeli dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Tunus işi yıldız örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu