TÜRKAN ŞORAY KİRPİĞİ MODELİ ŞAL YAPIMI

Tığ işi Türkan Şoray kirpiği modeli şal yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara veya günlük kullanım için şal modeli arayanlar bugün harika bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Türkan Şoray kirpiği şal modeli görenlerin dikkatini çekecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model. Bu şal modelinin yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını veren bir video sunacağım.

Yeni şal modellerini buldukça sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim şal için yapılan model aslında herkes tarafından bilinen Türkan Şoray kirpiği modeli olacak. Bu modeli daha önce görmeyenler veya yapım aşamasını merak edenler için ben bugün detaylı yapım aşaması ile birlikte bir video sunmak istedim.

Bugün sizlere göstermek istediğim tığ işi şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış. Üçgenin uç kısmından başladıktan sonra her sırada yapılan arttırma ile model büyültülmüş ve istenilen büyüklüğe gelinceye kadar örülmüş. Burada şal yapımı için model anlatımı yapılmış. Siz burada modeli öğrenip dilediğiniz büyüklüğe kadar şalınızı yapabilirsiniz

Bu şal modeli çeyizlik bir şal modeli olmasının yanında günlük kullanım için de oldukça ideal. Çeyizler içerisine hazırlayacağınız şalı gelinlik üzerine kullanacaksanız krem, beyaz, kırık beyaz gibi açık renk tonları tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım için yapacaksanız koyu renkler veya batik ipler tercih edebilirsiniz. Her renk ip ile bu model oldukça şık olacaktır. Ayrıca bu şalı yaparken simli şal ipleri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde de hoş bir görünüm oluşacaktır.

blank

Çeyizlik şal modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada trabzanlar yapılarak model ilerlemiş. Burada tabii ki modelin yapımı sırasında artırmaların nasıl yapılacağının, nerelerde yapılacağının iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir.

Video içerisinde modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videoda verilen anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu şal modelini yapabilirler. Şalı tamamladıktan sonra kenar kısımlarında püsküller kullanabileceğiniz gibi sadece kenar işlemesi yaparak da bu şal modelini kullanabilirsiniz.

Türkan Şoray kirpiği şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu