ÜÇ BOYUTLU BONBON ŞEKERİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü üç boyutlu bonbon şekeri örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış özellikle çocuklar için yapılacak örgü işlerinde kullanılabilecek çok güzel bir örgü modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Üç boyutlu bonbon şekeri örgü modeli renkli ipler ile yapabileceğiniz harika bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Farkı örgü işleri yaparken kullanabileceğiniz örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün üç boyutlu görünümü ile ve her bir bonbon şekeri modelinde kullanılan farklı renkleri ile dikkat çeken bir model göstereceğim. Bu model ile çocuklar için hırka, ceket, yelek yapılabilir. Bebek battaniyeleri yapılabilir. Bere ve atkı takımı yapılabilir. Yine bebek ve çocuklar için yapılacak olan süveterlerde de bu model kullanılabilir.

Bonbon şekeri örgü modeli yapımı için burada olduğu gibi bir ana renk seçip aralara farklı renkler ekleyebilirsiniz. Veya elinizde kalan birbiri ile uyumlu ipleri kullanıp her bir sırada farklı renk kullanabilirsiniz. Bu model her şekilde çok güzel olacaktır. Renk seçimini yapacağınız örgü işini kime yapacaksanız ona göre belirleyebilirsiniz.

Burada yapılan bonbon şekeri desenleri 4 ilmek üzerine kuruluyor. Birde kenar ilmeği alabilirsiniz. Bir model 6 sıradan oluşuyor. 6 sıra sonra yeni bir renge geçilip model yapılıyor. Burada örnek model için bebe yünü ve 3 numara şiş kullanılmış.

Üç boyutlu bonbon şekeri örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu