ÜÇ BOYUTLU YELEK VE ŞAL MODELİ

Tığ işi üç boyutlu yelek ve şal modeli yapımı

Bayanlar için bugün harika bir yelek veya şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim üç boyutlu yelek ve şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar şık ve gösterişli bir şal modeli arayanlar bu modele mutlaka göz atmalılar. Ayrıca bu şal modeli ile yelekte yapabilirsiniz. Bu şekilde ikili bir takım yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Tığ işi şal modeli üç boyutlu bir şekilde yapılmış. Son yıllarda üç boyutlu örgüler oldukça popüler oldu. Bende sizlere ilerleyen günlerde yine bu şekilde yapılmış şal ve diğer örgü işlerini göstermeye devam edeceğim. Üç boyutlu bir görünüm oluşturmak sizi korkutmasın. Burada şal yapımında yine basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Zaten video içerisinde detaylı bir yapım aşaması verildiği için zorlanmadan kısa sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

blank

Burada şal modelinin yapımı için sadece model anlatımı verilmiş. Siz buradaki anlatımı takip ederek istediğiniz büyüklükte dikdörtgen bir şal modeli yapabilirsiniz. Burada kullanılan krem rengi şal ipi ile model çok hoş olmuş. Pudra pembesi, krem rengi, beyaz ve örnek anlatımdaki gül kurusu gibi açık renk tonlarda bu şal modeli çok şık olacaktır. Yine günlük kullanım için ise daha koyu renkler tercih edilebilir.

Çeyizlik yelek modeli yapımı için de bu örneği kullanabilirsiniz. Burada yelek için ön ve arka parçalar ayrı olmak üzere üç parça yaptıktan sonra bu parçaları birleştirebilirsiniz. Yaka ve kol ayrımlarının nasıl yapılacağını bilmiyorsanız tığ ile yapılmış farklı yelek modellerine göz atarak buradan detayları öğrenebilirsiniz.

blank

Burada modelin yapımı için öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Bu zincir üzerine trabzanlar yapılmış. Daha sonra modelin yapımına geçilmiş. Model iki sıradan oluşuyor. Birinci sırada yuva yapılıyor. İkinci sırada ise bu yuvaların üzeri tamamlanıyor. Bu şekilde üç boyutlu şık ve gösterişli bir görünüm elde ediliyor. Ayrıca bu model içerisine incilerde eklenirse model daha şık olacaktır.

Üç boyutlu yelek ve şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu