ÜÇ YAPRAK YAN YANA TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

İğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş üç yaprak oya modeli

Oya modelleri için bugün sizlere yine çok şık iğne oyasından tığ oyasına çevrilerek tasarlanmış bir oya modeli göstereceğim. Üç yaprak tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Yazma kenarlarınızı oyasız kullanmayı sevmiyorsanız veya çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmaların kenarlarını süslemek istiyorsanız mutlaka gösterdiğim oya modellerine göz atmalısınız. Sizlere her zaman yeni oya modelleri bulmaya çalışıyorum. Özellikle iğne oyası bilmeyenler için iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş modelleri sık sık gösteriyorum. Bugün göstereceğim oya modeli de aynı bu şekilde iğne oyasından tasarlanmış bir oya modeli.

Tığ işi oya modeli yapımı için taban kısımda yeşil, yaprakların yapımında ise sarı ve mor renkte oya ipleri kullanılmış. Burada örnek bir anlatım yapılmış. Siz yazma içerisinde bulunan renklere göre ip seçimlerinizi yapabilirsiniz. Tığ olarak ise her zaman kullandığınız tığınızı kullanabilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise aralardaki pimpirikler yapılmış. Yaprak modellerinin yapılacağı yerdeki küçük yapraklar yapılmış. Bu yaprakların üzerine ise renkli oya ipi ile tunus işinden yapılmış olan yapraklar yapılmış. Burada yapılan yaprak modelleri biraz büyük olduğu için iki model arası mesafeyi sizin ayarlamanız gerekir.

Üç yaprak tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu