ÜZÜMLÜ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik üzümlü lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yine oldukça gösterişli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim üzümlü lif modeli sizlerin de hoşuna gidecek bir tasarım olmuş.

Çeyiz içerisine ekleyeceğiniz lifler için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size farklı yapım tekniği ile dikkat çeken çok güzel üzümlü bir lif modeli göstermek istiyorum. Lif modelinn yapımı için burada taban kısımda beyaz lif ipi kullanılmış. Üzüm modellerinin yapımı için eflatun lif ipi kullanılmış. Birde yaprakların yapımı için yeşil lif ipi kullanılmış.

Çeyizlik üzümlü lif modeli yapımı için burada her bir dilim içerisindeki yaprak ve üzüm modellerinin yapımı için lif iplerinden küçük parçalar hazırlanmış. Orta kısımda eflatun lif ipi ile fıstıklardan bir orta model yapılmış. Üzerine yine fıstıklar yapılarak devam edilmiş. Yuvarlak lif tabanı yapılırken bu tabanda fıstıklar yardımı ile dilimlerde oluşturulmuş. Yapılan bu dilimlerin her birinin içerisine renkli ipler ile üzüm modeli yapılmış.

Lif modelinin yapımı için video içerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Burayı takip ettiğiniz zaman kısa sürede bu lif modelinin yapımını öğrenebilirsiniz. Her bir sıranın yapım aşaması verilirken sayıları ile birlikte açıklanmış. Örgü işine yeni başlayanlar dahi bu anlatımı takip ederek sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilir.

Üzümlü lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu