Vahit Beyefendi ölüyor mu? Kırmızı Oda 40. kısım fragmanı

Kırmızı Oda’nın 40. kısım fragmanı yayınlandı. Yeni kısımda Vahit Karahanoğlu, Tabip Hanım’a bir mektup bırakıyor. Vahit Beyefendi ölüyor mu sorusu, yeni kısma damgasını vuruyor. İşte Kırmızı Oda 40. kısımda yaşanacaklar.

Kırmızı Oda’da kontratı uzatılan Erkan Petekkaya’nın canlandırdığı Sadi’nin kıssası hem reytinglere hem de toplumsal medyaya damgasını vurmaya devam ediyor. Bu haftada öyküsü etkin bir formda işlenecek olan Sadi, geçmişiyle yüzleşmeye devam edecek. Öte yandan Vahit Karahanoğlu, Hekim Hanım için bir mektup bırakıyor. Vahit Karahanoğlu ölüyor mu sorusu dizinin gündemine yerleşirken, Vitra ise acı bir gerçekle yüzleşiyor. İşte Kırmızı Oda 40. kısım fragmanı!

KIRMIZI ODA 40. KISIM FRAGMANI

KIRMIZI ODA’NIN ALYA’SI ASLINDA İSTANBULLU GELİN’İN YAZ’I!

İstanbullu Gelin dizisi de Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlanmış lakin yalnızca temel kıssa ele alınmıştı. Prof. Dr. Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu’ndan tedavi görüp yaşadıklarını anlatan, herkesin Alya olarak bildiği ve şu anda Amerika’da yaşayan bayanın anlattıkları diziye yansıtılmamıştı.

Romanda Süreyya olarak tanınan ve Aslı Enver’in canlandırdığı karakter, Alya olarak bilinen kızına ruhsal ve fizikî şiddet uyguluyordu ve şizofrendi. Lakin dizide bu hiç gösterilmedi. Hatta Süreyya’nın sahip olduğu özellikler eltisi İpek’e yazıldı ve dizi romandan büsbütün bağımsız ilerledi.

Kırmızı Oda dizisinde ise Alya olarak bilinen bayanın romanda yer alan ailesiyle ilgili tüm gerçekler yansıtılıyor. İstanbullu Gelin dizisinde Yaz olarak gösterilen ve Ahsen Eroğlu’nun canlandırdığı karakter, şimdilerde Melisa Sözen tarafından canlandırılıyor.

Kırmızı Oda dizisinde Melisa Sözen’in canlandırdığı Alya karakteri, kıssasıyla her Cuma akşamı Twitter’de TT oluyor. Alya’nın ailesinin öyküsü, Hayata Dön romanında aktarılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu