VİRGÜL YELEK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yelek için virgül örgü modeli yapımı

Yelek modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir model anlatımı göstermek istiyorum. Bu model ile hem günlük kullanım için hem de çeyizler için harika yelek modelleri yapabilirsiniz. Virgül yelek modeli yapımı için aşağıda detaylı yapım aşamasını içeren videoyu takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün bir yelek modelinin yapımını sizlere göstereceğim. Burada göstereceğim video içerisinde modelin yapım aşamaları anlatılmış. Siz yeleği kim için yapacaksanız videoda verilen detaylı yapım aşamasını takip ederek ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Virgül yelek modeli yapımı için burada angora ipi kullanılmış. Bu yelek modelini bu şekilde ince ipler ile yaparsanız çok güzel bir yelek modeli ortaya çıkacaktır. Zaten model çok güzel olduğu için bu modeli dilerseniz yelek yapımı dışında hırka yapımında, kazak yapımında, hatta battaniye yapımında da kullanabilirsiniz. Yaptığınız örgü işine uygun ip ve şiş numaranızı belirleyerek harika tasarımları orta çıkartabilirsiniz.

Burada virgül modeli arasında haroşa modeli kullanılarak ajur yapılmış. Siz farklı bir model koyabilirsiniz. Bunun hakkında videoda bilgi verilmiş. Virgül deseni 13 ilmek üzerine yapılıyor. Burada tek bir modelin yapım aşaması anlatılmış. Siz yapacağınız örgü işinde 13 ilmek üzerine model kurulumu olduğunu ve aralarda üçer ilmek bırakıldığını bilerek bu sayı üzerinden ilmeklerinizi alıp modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

Virgül yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZvEDUxfxWr7VcyGh_mtzzg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu