YAKA DETAYLI DAMAT KESE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik damat kese lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle damat bohçaları içerinse eklenebilecek damat kese lif modeli sizlerin de hoşuna gidebilecek bir tasarım. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için sizlere bugün tam çeyizlik bir lif modeli göstermek istiyorum. Düğün öncesi hazırlayacağınız damat bohçasının çerisine bu lif modelini ekleyebilirsiniz. Bu lif modeli kese olarak yapılmış. Birde bunun yuvarlak olarak yapılanı var. Bunu da sizlere göstereceğim. Bu iki lifi takım olarak yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Çeyizlik kese lif modeli yapımı için burada bonbon markasından beyaz, siyah ve kırmızı lif ipleri kullanılmış. Burada örnek anlatımda modelin yapım aşamaları görünmesi için beyaz lif ipi kullanılmış. Ama daha önce yapılmış lif modelinde siyah ile bu lif modeli yapılış. Her iki şekilde de lif modeli çok güzel olmuş. Siz kendi isteğinize göre ip rengi seçiminizi yapabilirsiniz.

Lif modeli yapımına uç kısımdan başlanıyor. İki tane ayrı üçgen parça yapılıyor. Burada üst kısımdaki parçanın ağızz kısmına yaka detayı ekleniyor. Bütün bunların yapım aşaması video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederek sorun yaşamadan kısa sürede bu lif modelini yapabilirsiniz. Üzerine eklenen süslemeler ile daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Damat kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoBtPB0mKbao7h2JEblSl2Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu