YAKADAN BAŞLAMA ÖRGÜ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

3-6 aylık bebekler için yakadan başlamalı yelek modeli yapımı

Bebekler için yapılan güzel bir yelek modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Yakadan başlama bebek yeleği oldukça basit bir şekilde yapılmış şiş örgüsüne yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yakadan başlama tekniği ile yapılan yelek modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler göstermeye çalışıyorum. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar bu şekilde yakadan başlanan modelleri yapmakta zorlanabilirler. Ama bugün göstereceğim örnek model de olduğu gibi kolay tasarımları seçip videoda verilen anlatımları takip ederlerse sorun yaşamadan bu yelek modellerini yapabilirler.

Şiş örgüsü bebek yeleği modeli 3-6 aylık bebekler için yapılmış. Bu yelek modeli için sarı renkte örgü ipi kullanılmış. Yelek modeli hem kız hem de erkek bebeklere uygun olarak yapılabikcek bir tasarım. Sizde yapacağınız bebeğe göre uygun renkte örgü ipi seçip bu yeleği yapabilirsiniz. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış.

Burada yapılan ölçü için 90 ilmek atılmış lastik örgüsüne başlanmış. Burada yaka kısmı düz örülmüş ve roba ayrımları yapılmış. Kol kesimleri yapıldıktan sonra ise beden kısmı örülmüş. Beden kısmına ise kolay bir model eklemesi yapılmış. Videoda verilen anlatımı takip ederek kısa sürede bu yelek modelini yapabilirsiniz. Bu örnek dışında daha önce gösterdiğim yelek modellerine de göz atarak farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Yakadan başlama bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNt3CUS18ioOeG6P5kZlaFA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu