YAN YELPAZE ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

İki şiş ile yan yelpaze örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapabileceğiniz çok şık örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yan yelpaze örgü modeli yapımını göstermek istedim. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Örgü işlerinde yapabileceğiniz şık ve gösterişli modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere şiş örgüsü ile yapılmış farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz bir model göstermek istedim. Yapacağınız yeni örgü işleri için şık ve gösterişli bir örgü modeli arıyorsanız bu örneğe mutlaka bakmalısınız.

Yan yelpaze örgü modeli oldukça kullanışlı ve şık bir model. Bu model ile hırka ve yelek yapabilirsiniz. Çocuklar için ceketlerde yapabilirsiniz. Model oldukça kullanışlı olduğu için dilediğiniz gibi farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Burada modeli yaparken angora ip ve 3 numara şiş kullanılmış. Burada pudra rengi bir örgü ipi tercih edilmiş. Bu ip ile çok güzel bir görünüm oluşmuş. Bu şekilde açık tonlar ile bence çok şık olacaktır. Ayrıca seçilen bu ip simli bir ip olmasına rağmen abartılı bir görünüm oluşmamış. Oldukça sade ve şık bir görünüm elde edilmiş.

Angora ip dışında bu örneği yapmak için yelek ipleri veya farklı özellikte örğü ipleri kullanarak da modeli yapabilirsiniz. Burada gösterilen model çok şık olduğu için her renk ile güzel görünecektir. Örenk anlatımda da orta kalınlıkta sarı bir ip tercih edilmiş. Burada da model yine çok güzel durmuş.

blank

Şiş örgüsü yan yelpaze modeli için yapmak istediğiniz örgü işine göre 21 ilmek ve üzerinde ilmek almalısınız. Bu model 21 ilmek üzerine kurulmuş. Video içerisinde buraların detayları çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Ortadaki model 13 ilmek üzerine kuruluyor. Kenar kısımlarındaki şeritler ise 4 er ilmek üzerine oluşuyor. Toplamda her bir dilim 21 ilmek üzerine oluşturulmuş. Burada video içerisinde 3 dilim ile oluşan bir model gösterilmiş. Birde örnek anlatımda sadece 21 ilmek alınmış ve bir dilim üzerinde yan yelpaze modelinin yapımı açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece bu modelin detaylı yapım aşamasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yan yelpaze örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7uzflKGHMp9NqeVQk6bVwg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu