YANDAN DÜĞMELİ TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Tunus işi yandan düğmeli bebek yeleği yapımı

Bebekler için yapılabilecek şık ve gösterişli bir yelek modelinin yapımın bugün sizlere göstermek istiyorum. Bugün size tunus işi ile yapılmış olan yandan düğmeli bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bebekleri için örgü işleri yapanlara veya örgü işi yapıp satanlara yeni modelleri sık sık gösteriyorum. Daha önce sizlere şiş örgü ile ve tığ örgüsü ile yapılmış farklı yelek modelleri göstermiştim. Tunus işi ile yapılmış olan örgü işlerini göstermediğimi fark ettim.

Tunus işi ile yapılan örgü işlerini ben çok seviyorum. Çok fazla kişi tunus işinin nasıl yapıldığını bilmese de tunus işi ile yapabileceğiniz oldukça farklı örgü işleri var. Ayrıca tunus işinde de model çeşitliliği oldukça fazla. Özellikle bebekler için yapılan yelek, ceket, kazak gibi örgü işlerinin yanı sıra bebek battaniyelerinde de tunus işi oldukça fazla tercih edilmekte.

Ben bugün sizlere tunus işi bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Tunus işi ile daha önce örgü işi yapmayanlar aşağıda verdiğim videolu anlatımı takip ederek harika bir yelek modeli yapabilirler. Bu yelek modeli farklı renkler kullanılarak kız ve erkek bebekler için yapılabilecek harika bir tasarım.

Yelek modelinin yapımı için burada iki farklı renk kullanılmış. Dilerseniz tek renkte kullanabilirsiniz. Dediğim gibi kız veya erkek bebek hangisi için yapacaksanız ona uygun renkler seçebilirsiniz. Burada yapılan yelek modeli 3-6 ay arasındaki bebekler için oldukça uygun. Burada video içerisinde verilen detayları takip ederek daha büyük bir yelek modeli yapabilirsiniz.

blank

Tunus işi bebek yeleği modeli için burada iki renk ipten yarımşar yumak bu ölçü için yeterli olmuş. Düğme olarak ise 6 tane düğme kullanılmış.

Yelek modeli yakadan başlanarak yapılmış bir model. İlmek alındıktan sonra düz bir şekilde tunus işi yapılarak ilerlemiş. Burada dikkat edeceğiniz detay yaka ve kol kısımlarının ayrımlarının nasıl yapılacağı. Burada video içerisinde detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederek sorun yaşamdan bu yeleği yapabilirsiniz.

Tunus işi yakadan başlamalı bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu