YAPRAKLI AHTAPOT OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için yapraklı ahtapot oyası yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlar ve yazma kenarları için farklı oya modelleri arayanlar bugün göstereceğim yapraklı ahtapot oya modeli mutlaka göz atamanız gereken harika bir tasarım olmuş. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. El işi yapıp satanlar veya çeyizleri içerisine koyacakları yazmalar için farklı oya modelleri arayanlar verdiğim oya modellerine mutlaka göz atmalılar. Bugünde yine oldukça şık ve dikkatleri çekecek olan bir modeli sizlere göstereceğim.

Tığ işi ahtapot oya modeli yapımı için burada yeşil, beyaz, sarı ve pembe renkte oya ipleri kullanılmış. Yazma içerisinde bulunan renklere göre siz renk seçiminizi değiştirip renk sayınızı da arttırabilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra bu tığ batısı üzerine modelin kurulumunun yapılacağı yerler ve aralardaki modeller yapılmış. Modelin kurulacağı yerdeki yapraklar yapıldıktan sonra sırası ile önce beyaz ip ile modelin orta kısmı yapılmış. Daha sonra renkli ip ile üst kısım yapılmış. En son ise yeşil oya ipi ile yapraklar yapılarak model tamamlanmış.

Bu oya modelinin yapımı aşama aşama ilerliyor ama yapımı oldukça basit. Video içerisinde de her bir detay ayrıntılı bir şekilde sayıları ile birlikte verildiği için zorlanmadan modeli yapabilirsiniz.

Yapraklı ahtapot oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu