YAPRAKLI ÇİÇEKLER TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için yapraklı çiçekler tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarları için şık ve gösterişli bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yapraklı çiçekler tığ oyası modeli yapımı için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu oya modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Yazma kenarlarını süslemek için en çok kullanılan el işlerinden birisi tığ oyasıdır. Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmaları kenarlarına çeşit çeşit renkli oya modellerini yaparak ekleyebilirsiniz. Bende sizlere ilerleyen günlerde yeni oya modellerini göstermeye devam edeceğim. Bu oya modellerini inceleyerek harika el işleri yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için yeşil, mor ve beyaz oya ipleri kullanılmış. Yazma kenarına önce yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise yine yeşil oya ipi ile çiçeklerin yapılacağı yerlerdeki yapraklar yapılmış. Tığ ile oya yapmaya yeni başlayanlar bu videodaki anlatımı takip ettiği sürece burayı kolaylıkla yapabilir.

Yazma kenarının tamamına bu şekilde yeşil oya ipi ile çiçeklerin yapılacağı yerler yapıldıktan sonra çiçek modelinin yapımına geçilmiş. Burada çiçek modeli yapılırken çiçek dilimlerinin yapımına bir çiçekte beyaz oya ip kullanılırken bir çiçekte mor ip kullanılmış. Yine üst kısımda da farlı renk kullanılıp güzel bir uyum yakalanmış.

blank

Çeyizlik tığ oyası modeli için çiçeklerin dilimlerindeki fıstıkların yapımı içi ilmekler alınarak üç tane fıstık grubu yapılmış. Daha sonra ise bu yapılan çiçeklerin üzeri yine farklı bir renk ile yapılarak güzel bir çiçek dilimi yapılmış.

Burada örnek bir anlatım yapıldığı için çiçeklerin arası kısa tutulmuş. Ama siz yazma kenarına yaparken çiçekler arasında istediğiniz mesafeyi koyarsınız. Video içerisinde çok güzel bir anlatım yapıldığı için sorun yaşamdan kısa sürede bu oya modelinin yapımını öğrenebilirsiniz. Oya modeli yapmaya yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu modeli yapabilir.

blank

Tığ işi oya modeli yapımında kullanacağınız renkleri yazma içerisinde bulunan renklerden seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Çeyizleriniz içerisinde dikkatleri çekecek yazma modelleri oluşturabilirsiniz.

Yapraklı çiçekler tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu