YAZLIK AJURLU ŞAL VE BLUZ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile ajurlu şal ve bluz modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış çok güzel bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yazlık ajurlu örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edip bu güzel modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Yazlık örgü hazırlığı yapanlar veya çeyizleri için yelek ve şal modeli yapacaklar bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Sizlere bugün yine çok amaçlı kullanılabilen bir örgü modelinin yapımını göstermek istedim. Bugün göstereceğim model ile çok güzel mevsimlik buzlar yapılabilir. Yaz aylarında kullanılabilecek uygun ipleri seçerek yazlık bluzlarda yapabilirsiniz. Şiş örgüsü ile şık ve gösterişli bir şal modeli yapmak isterseniz bu örneği yapabilirsiniz. Hatta çeyizleri için hazırlık yapanlara bu model ile şal ve yelek yapıp güzel bir takım yapabilirler.

Şiş örgüsü ajurlu model yapımı için burada Angola ip iki kat haline getirilmiş bu şekilde kullanılmış. Dilerseniz diğer örgü ipleri ile de yapabilirsiniz. Ama çok kalın ipler seçerseniz model güzel durmaz. Daha ince veya orta kalınlıkta ipler seçerseniz çok güzel olur. Şiş olarak 3,5 numara şiş kullanılmış. Siz kullandığınız ipin kalınlığında göre şiş kullanabilirsiniz.

Video içerisinde modelin yapım detayları açıklanmış. Buradaki detayları takip ederek yapmak istediğiniz örgü işine göre ölçüsünü belirleyebilirsiniz. Yelek ve bluz yaparken modeli kurmadan önce lastik örgüsü yapabilirsiniz. Şal yaparken ise direk model yapımına başlayabilirsiniz.

Yazlık ajurlu örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu