YAZLIK ÖRGÜ TERLİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi yazlık örgü terlik modeli yapımı

Bu yaz terliklerde örgü işinden esintileri oldukça fazla göreceğiz. Özellikle makrome ipleri ile yapılan modellerde karşımıza sıklıkla çıkacak. Ben ise size bugün tığ işi ile yapılan hasır tabanı ile oldukça şık ve kullanışlı olan yazlık örgü terlik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu terliğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için bugün size çok şık bir terlik yapımını göstermek istiyorum. Ben bu terlik modelini çok beğendim. Bu yıl örgü işleri kışın moda olduğu gibi yaz aylarında da oldukça fazla kullanılacak. Terliklerde örgü işlerinin uygulandığı en çok karşımıza çıkacak aksesuarlardan olacak. Bugün size göstereceğim terlikte çok güzel bir hasır taban kullanılmış. Bu tabanları kendi ayak numaranızı göre temin edip kısa sürede bu terliği yaz için yapabilirsiniz.

Örgü yazlık terlik modeli yapımı için hasır taban kullanılmış. Kullanılan hasır tabanın içerisi ve dış parçası ayrı olarak satılıyor. Bu parçalar kullanılırken sıcak yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. İp olarak 18 katlı bej ve kahverengi iplik kullanılmış. Bu ipler floş ip olarak satılmakta. Tığ olarak burada el ayarına göre 3 numara tığ kullanılmış.

Terlik için hasır tabanın iç kısmı bej renk ip ile kenarlarından tığlanmış. Daha sonra kahverengi ip ile model yapımına başlanmış. Burada iki terlik için aynı ölçüyü ayarlamak önemli. İç ayak oyuntusundan başlanarak model yapılmış.

Yazlık örgü terlik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Ay%C5%9FeVarolYoutube/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu