YAZLIK SALAŞ ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi yazlık salaş şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün sizlere yapımı hem çok kolay hem de oldukça şık olan yazlık salaş şal modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yaşadığınız yerde akşamları serin oluyorsa bu serin hava da kullanabileceğiniz en güzel aksesuarlardan birisi şallardır. Kış aylarında çok sık kullanılan şallar yazın kaldırılıyor. Ama aslında yaz aylarına uygun ipler ile şalları örerseniz yazında bu şal modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bugün sizlere göstereceğim şal modeli için merserize bir ip seçilmiş. Bu şekilde sal modeli çok güzel olmuş. Bu ip dışında birde angora şal ipi ile de bu model yapılmış. İki p ile de harika bir örgü işi çıkmış ortaya. Şal modeli salaş bir şekilde yapıldığı için angora ip ile yapıp mevsimlik olarak da kullanabilirsiniz.

Tığ işi yazlık salaş şal modeli yapımı için buz mavisi renginde merserize ve koton özellikte bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numara 1,75 mm’lik bir tığ kullanılmış. Kullandığınız ip kalınlığına göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış olan bir tasarım. Şalın uç kısmından başlanıp tırabzanla yapılarak ilerlenmiş. Şal modeli her sırada yapılan arttırma ile büyültülmüş. Şalın tırabzanlı kısımlarında yapılan modelde popcorn tanecikleri oluşturulmuş. Her sırada model bu şekilde ilerliyor. Burada önemli olan nerede arttıracağınızı ve bir üst sıraya nasıl geçeceğinizi bilmek. Bunlarla ilgili tüm detaylarda video içerisinde açıklanmış.

Yazlık salaş örgü şal modeli yapımı çok kolay olan bir tasarım. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videoda yer alan anlatımı takip ederek bu şal modelini kolaylıkla yapabilir. Şal modelini öğrendiğiniz zaman birkaç gün içerisinde şal modelin yapıp tamamlayabilirsiniz. Şal modeli merserize ip ile de angora şal ipi ile çok şık olmuş. Bu şal modeli dışında farklı şal modelleri içi daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz. Çeyizleri için şal modeli arayanlar daha önceki gösterdiğim modelleri inceleyebilirler.

Yazlık salaş örgü şal modeli yapımı içi aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu