YAZMA KENARI İÇİN ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarlarını süslemek için sizlere yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı çok basit olan renkli bir çeyizlik tığ oyası modeli yapım aşaması göstereceğim. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizlerinize ekleyeceğiniz yazmaların kenarlarını süslemek istiyorsanız sizlere gösterdiğim oya modellerine mutlaka göz atmalısınız. Yeni ve farklı modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde yine yapımı çok basit renkleri ile dikkat çeken zarif bir oya modelini sizlere göstereceğim.

Bugün göstereceğim çeyizlik oya modeli için burada taban kısımda ve yaprakların yapımında yeşil renkte oya ipi kullanılmış. Üst kısımda ise pembe, mor ve sarı renkte oya ipleri kullanılmış. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için bu renkler seçilmiş. Siz modeli yaparken yazma içerisinde bulunan  renklere uygun ipler seçebilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılıyor. Daha sonra ise aradaki çimenler yapılıyor. Bu çimenler yapılırken modelin yapılacağı yerdeki yaprağın yapılacağı yerde belirleniyor. Burada aradaki mesafeyi siz kendinizde belirleyebilirsiniz.

Çiçeklerin yapılacağı yerler belirlendikten sonra tek tek istenilen renkler ile bu çiçekler yapılıyor. Yazma modelinin yapım aşaması video içerisinde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz. Oya modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam edeceğim. Daha önce gösterdiğim modellere de göz atabilirsiniz.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu