YAZMA KENARI İÇİN KOLAY İĞNE OYASI MODELİ YAPIMI

İğne oyası ile yazma kenarına oya modeli yapımı

Yazma kenarlarını süslemek için sizlere sık sık tığ işinden yapılmış olan örnekler gösteriyorum. Bugün ise size iğne oyası modeli yapımı göstermek istedim. Bu modelin detaylı yapım aşamasının aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

İğne oyası biraz zor bir el işi olduğu için genellikle yazma kenarı süslemelerinde tığ işinden yapılmış oya modelleri tercih ediliyor. Ama çeyiziniz içerisine ekleyeceğiniz yazmaların içerisine mutlaka bir kaç tane iğne oyası ile yapılmış modeli eklemeyi ihmal etmeyin. Eğer iğne oyası yapmayı bilmiyorsanız hazır alabilirsiniz ya da size gösterdiğim örnek videolardan iğne oyası modeli yapımını öğrenebilirsiniz.

Kolay iğne oyası modeli yapımı için burada tek renk bir yazma kullanılmış. Yazma rengine uygun olarak koyudan açığa doğru 4 farklı renkte oya ipi kullanılmış. Burada oya modeli sıralı olarak yapıldığı için her sırada bir renk kullanılıp güzel uyum yakalanmış. Burada kullanılan ipler Altınbaşak markasının ipleri.

Yazma kenarına öncelikle koyu renk ip ile zürafa modeli yapılmış. Daha sonra üzerine ise diğer model yapılmış. Video içerisinde model yapımı çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederek sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz. Kolay bir model olduğu için iğne oyası yeni yapmaya başlayanlar için öğreneme amaçlı iyi bir örnek model olacaktır.

İğne oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC4TQw5pCOJAW7dXshZJ9EBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu