YAZMA KENARI İÇİN ŞIK VE GÖSTERİŞLİ OYA MODELİ YAPIMI

Tığ işi yazma kenarı oya modeli yapımı

Tığ işi ile yapılan oya modelleri için bugün size yine çok renkli ve oldukça şık bir tasarım göstermek istiyorum. Yazma kenarı oya modeli yapımı için sizlere verdiğim videolu anlatımı takip edip çeyizleriniz için şık ve gösterişli oya modelleri hazırlayabilirsiniz.

Yazma kenarı süslemeleri için sizlere yeni oya modelleri göstermeye devam ediyorum. Aslında yazma kenarına oya yapmadan tek başına oyasız kullanabileceğiniz yazmalarda var. Bu yazmalar günlük kullanım için uygun olabilir ama çeyizleriniz içerisine yazma ekleyecekseniz mutlaka kenarlarında oya süslemesi yapmalısınız. Ben sizlere sık sık yeni modellerin yapım aşamalarını gösteriyorum. Bu modeller çeyizlerinizi hazırlarken işinize yarayacaktır.

Tığ işi oya modeli yapımı için burada beyaz üzerine çiçek desenleri olan bir yazma kullanılmış. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak yeşil, zümrüt rengi, sarı, pembe ve krem rengi renklerde Altınbaşak markasından oya ipleri kullanılmış. Video içerisinde kullanılan iplerin numarası verilmiş. Eğer bu ip renk numaralarını merak ediyorsanız bu numaraları videodan alıp aynı numaralar ile tuhafiyelerden ipleri temin edebilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. İlk sırada yeşil oya ipi ile aralardaki çimenler ve modelin yapılacağı yerdeki yuvalar yapılmış. Bu model aşama aşama ilerleyen bir oya modeli. Bu nedenle videodaki anlatımı takip edip her bir detayı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yuvaların üzerine renkli oya ipleri küçük yuvarlaklar yapılmış. Yapılan bu yuvarlakların üzeri ise krem rengi ip ile işlenmiş bu şekilde oya modeli tamamlanmış.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu