YAZMA KENARI İÇİN TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yazma kenarı oya modeli yapımı

Yazma kenarlarını süslemeniz için sizlere farklı oya modellerini göstermeye deva ediyorum. Bugün sizlere yine çok şık görenlerin dikkatini çekecek ve çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir oya modeli yapımı göstereceğim. Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar için yeni örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok güzel yine çok renkli bir oya modelinin yapımını göstereceğim. Çeyizler içerisine yazmalar oldukça fazla eklendiği için farklı modelleri görüp bunları yazma kenarlarına yapmanıza yardımcı olmaya çalışıyorum.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada beyaz renkte üzerinde çiçek desenleri olan renkli bir yazma kullanılmış. İp seçerken de yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak nar çiçeği, su yeşili ve mor renkte oya ipleri kullanılmış. Birde yazma kenarını çevirmek için ve çiçeklerin alt kısmındaki çimleri yapmak için yeşil oya ipi kullanılmış.

Oya modeli yapımına öncelikle yeşil ip ile yazma kenarının tığ batısı yapılarak başlanmış. Daha sonra yine yeşil ip ile çimenler yapılmış. Bu şekilde yeşil ip ile olan kısım yapıldıktan sonra ise renkli ipleri ile çiçeklerin yapımına geçilmiş. Burada çiçekler yapılırken ilmek almak için bir pipet kullanılmış. Renk renk çiçekler yapılarak oya modeli tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu