YENİ TASARIM ÇEYİZLİK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyiz için şık ve gösterişli lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yeni tasarlanmış oldukça şık, tam çeyizlik bir lif modeli göstermek istiyorum. Ben görünce bu lif modelini çok beğendim. Renkleri ile dikkat çeken bu çeyizlik lif modeli yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Klasik lif modellerinin yanında yeni tasarlanmış lif modellerini bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim lif modeli de yeni tasarlanmış bir lif. Yuvarlak bir şekilde yapılan lif modelinin kenar kısımlarına simli ip ile işleme yapılınca çok şık olmuş. Lif modelinin orta kısmına ise kat katlı bir gül modeli yapılmış.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımı için burada kırık beyaz bir ip kullanılıp önceden bir lif modeli hazırlanmış. Bu şekilde çok güzel olmuş. Birde toz pembe renk ile örnek anlatım yapılmış. Bu ip ile yapılan lif modeli de çok güzel olmuş. Burada tek renk ip kullanılmış ama isterseniz siz iki renk lif ipi de kullanabilirsiniz. Kendi zevkinize ve elinizdeki malzemelere göre renk değişikliği yapabilirsiniz.

Lif modeli yapımında klasik fıstıklı model kullanılmış. Orta kısımda fıstıklar ile yuvarlak yapılarak başlanmış ve her sırada arttırma yapılarak ilerlenmiş. Yuvarlak bir lif tabanı yapıldıktan sonra ise kenar kısımları örülmüş. Orta kısımda sanki katlı bir görünüm oluşmasını sağlamak için farklı bir ip ile yine tığ işi model yapılmış. En son ise orta kısımda bir gül modeli yapılarak lif tamamlanmış.

Çeyizlik lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu