YILBAŞI MANTOSU TAKIMI KÜRKLÜ ŞAPKA YAPIMI

Kız çocukları için kürklü örgü şapka yapımı

Daha önce sizlere kız çocuklar için yapılmış olan bir yılbaşı mantosu göstermiştim. Bu mantonun takımı olan şapka ve patikte vardı. Bugün ben size örgü kürklü şapka yapımını göstermek istedim. Bu şapkanın yapımını aşağıdaki videodan detaylı anlatım olarak dinleyebilirsiniz.

Kız çocukları için harika bir yılbaşı mantosunu daha önce sizlere göstermiştim. Kullanılan kırmızı ve beyaz renk örgü ipleri ile yılbaşına oldukça uygun olan bu manto için dilerseniz farklı bir renkte tercih edebilirsiniz. Manto tamamlandıktan sonra kullanılan tüylendirme tekniği burada da kullanılarak şapkanın kürklü bir görünüme kavuşması sağlanmış.

Kız çocuk kürklü şapka yapımı için burada kırmızı renkte bir örgü ipi kullanılmış. Bu rengin yanında birde beyaz renkte bir ipe ihtiyacınız olacak. Burada şapkanın yapımı için haroşa örgü modeli kullanılıyor. Videoda Işıl Hanım her zaman olduğu gibi yine çok güzel bir anlatım yapmış. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi bu anlatımı takip ederek bu şapkayı kolaylıkla yapabilir. Her sıra çok güzel bir şeklide açıklanarak yapılmış.

Şapka modeli enine örülerek ilerlenmiş olan bir model. Burada kırmızı ip ile beyaz ip bir arada örülerek ilerliyor. Şapka enine örülerek işlendiği için tepe kısmı da kendiliğinden oluşmuş oluyor. Tepe kısmını oluşturmak için birer birer ilmek azaltılarak çapraz bir şekilde örülmeye devam edilmiş.

blank

Kız çocuk örgü şapka modelinin uç kısımları beyaz ip ile yapılan kısım oluyor. Burada şapka için istenilen büyüklüğe kadar örüldükten sonra kenar kısımdan birleştirme işlemi yapılarak şapka tamamlanmış oluyor. Burada şapkanın ön kısmına küçük bir detay eklenmiş. Burasının yapımı için bir kısım katlanarak dikilmiş. Yine şapka üzerine taraklama işlemi yapılarak kürklü bir görünüm de elde edilmiş.

Şapkanın yapımı buradan takip edip manto ile birlikte güzle bir takım yapabilirsiniz. Ayrıca bu takım için birde patik yapılmış. Yine aynı renk ipler ile yapılarak güzel bir uyum yakalanmış. Bu patiğin yapımını da ilerleyen günlerde sizlere göstereceğim.

Kız çocuk kürklü şapka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu