YILDIZ AŞKI LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık ve gösterişli lif modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Renk renk lif ipleri ile yapılan yıldız aşkı lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir model. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sizlere bulduğum yeni lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizler için çok renkli şık ve gösterişli bir lif modeli seçtim. Video içerisinde baştan sona detaylı yapım aşaması verilen bu lif modeli çeyizler içerisine eklenebileceği gibi lif modeli yapıp atanlar için de iyi bir el işi olacak.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada gri kırmızı ve beyaz olamak üzere üç farklı renkte lif ipi kullanılmış. Bu lif modeli için sizler dilediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Hatta elinizde kalan lif iplerini değerlendirmek için bu lif modelini yapabilirsiniz.

Lif modelinin içerisinde fıstık tekniği kullanılmış. Fıstıklar yapılarak ilerlenen modelde orta kısımdan başlanıp önce yuvarlak bir şekil yapılmış. Daha sonra yapılan bu yuvarlak şekil yıldız şekline dönüştürülmüş. En son sırada ise bir çiçek şekli verilmiş. Bu şekilde lif modeli aşama aşama ilerleyerek harika bir görünüme kavuşturulmuş.

blank

Tığ işi lif modeli yapımı oldukça basit görünse de dikkat edilmesi gereken detayları var. Video içerisinde bu lif modelinin yapımı açıklanırken her sıra için ayrı ayrı detaylı anlatım yapılmış. Bu sayede burada olduğu gibi şık ve gösterişli bir lif modelinin yapımı sağlanmış.

Bu lif modeli dışında ilerleyen günlerde sizlere yeni modellerde göstereceğim. Lif modelleri ve diğer örgü işlerinde sizlere her zaman detaylı yapım aşamasını içeren videolar sunmaya devam edeceğim. Bu sayede örgü modellerinin yapımlarını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

blank

Çeyizlik lif modelleri dışında oya modelleri, şal modelleri, danteller ve daha birçok el işinin yapımını sizlere sunacağım. Çeyizleri için farklı modeller arayanlar sitemizde gösterdiğim el işlerine mutlaka göz atmalılar.

Yıldız aşkı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu