YUVARLAK YAKALI MOHER KAZAK YAPIMI

Bayanlar için yuvarlak yakalı moher kazak yapımı

Bayanlar için harika bir kazak modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yuvarlak yakalı moher kazak modeli sizlerinde hoşuna gidecek görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kışlık örgü işleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün bayanlar için harika bir kazak modeli yapımı göstermek istedim. Bu kazak yapımında kullanılan renkler ve kazağın detayları oldukça şık olmuş. Özellikle genç kızların sevebileceği tarzda ve bu senenin de modasına uyuyor. Kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip ederek kısa sürede bu kazağı kendiniz için veya sevdikleriniz için yapabilirsiniz.

Moher bayan kazak modeli yapımı için burada oldukça ince moher diye adlandırılan bir ip kullanılmış. Bu ip çok ince olduğu için birkaç kat yapılmış ve bu şekilde kazak modeli yapımına başlanmış. Birde bu ipin yanında aralarda kullanılmak için simli olan makrome tarzında kalın bir ip kullanılmış. Burada video içerisinde kullanabileceğiniz ipler ile ilgili veya farklı ipler olarak ne kullanabilirsiniz bunlar açıklanmış.

Burada yapılan kazak modeli 38 bedene uygun olarak yapılmış. Daha farklı bir ölçü için bu kazağı yapmak isterseniz eğer videoda verilen detaylı anlatımı iyi takip etmelisiniz. Burada ölçü konusunda ve ip seçimleri konusunda çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış.

blank

Yuvarlak yaka bayan kazak modeli yapımına etek ucundan başlanmış. İlmek alındıktan sonra lastik örgüsü yapılmış. Lastik örgüsünden sonra düz örgü örülmüş. Aslında bu kazağın tamamında düz örgü yapılıyor. Bu kazağın tek özelliği kullanılan ipler ile oluşturulan görüntü. Kazak modeli için kullanılan renkler bu kazağı oldukça şık bir görünüme kavuşturmuş.

Kazağın yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Kazağın yapımındaki en önemli detaylar yaka ve kol kısımlarının nasıl yapılacağı çok güzel bir şekilde açıklanmış. Kol kısımda da düz bir örgü örülüp kazağa ekleme yapılmış.

Yuvarlak yakalı moher kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=vgSErH0Iwkw

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu