ZİKZAK KARE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik zikzak modeli kare lif yapımı

Yaz yaklaşırken çeyiz hazırlıklarını arttıranlar için bugün çok şık bir zikzak kare lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile göstereceğim bu lif modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir tasarım olmuş.

Sizlere sık sık yeni lif modellerini göstermeye çalışıyorum. Her zaman yeni lif modellerini bulurken detaylı yapım aşaması içeren videolarda göstererek lif modellerini kısa sürede yapmanıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Klasik lif modellerinin yanında birbirinden farklı yeni şık tasarımlar bulunmakta. Renk renk lif ipleri ile yapacağınız bu lif modelleri çeyizlerin gözdesi olacaktır. Lif modellerini çeyizleriniz için yapmanın yanı sıra çeşit çeşit lifler hazırlayıp satabilirsiniz de. Yaz yaklaşırken düğün hazırlığı yapanların sayısı da arttı. Sizlerde hazırladığınız bu lifleri çevrenizde düğün hazırlıkları yapanlara satabilirsiniz. Bunun dışında çeyiz ürünleri satanlara götürüp buralarda satılmasını sağlayabilirsiniz.

Çeyizlik zikzak lif modeli kare bir şekilde yapılmış. Yuvarlak lif modelleri oldukça fazla iken böyle şık ve yeni tasarlanmış kare lif modelleri oldukça az. Bugün göstereceğim zikzak lif çok şık bir tasarım olmuş. İki rengin uyumu ile bu lif modeli çok güzel olmuş.

Lif modeli yapımı için burada mavi ve beyaz rengin uyumundan faydalanılmış. İki renk kullanarak yapacağınız bu lif modeli çok şık olacaktır. Dilerseniz elinizde kalan birbiri ile uyumlu birkaç farklı rengi de bir arada kullanabilirsiniz. Bu şekilde de güzel bir lif modeli ortaya çıkacaktır.

Zikzak kare lif modeli yapımı için önce uzun bir zincir çekilmiş. Lif modelinin ilk sırası olan kutucuklar yapılmış ve gereken uzunluk elde edilince kalan zincirler kesilmiş. İkinci sırada zikzak modelinin oluşması için fıstıklar yapılmış. Burada modelin yapımı detaylı bir şekilde açıklanmış. Lif modeli kutucuk sıralarından ve yapılan bu kutucukların üzerine oluşturulan fıstıklardan oluşuyor. Videoda verilen anlatım takip edildiği sürece sorun yaşamadan kısa sürede bu lif modelini herkes yapabilir.

Zikzak kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu