ZİNCİR HAROŞA TEKNİĞİ İLE CROP HIRKA YAPIMI

Bu senenin  modası olan crop hırka modeli yapımı

Crop hırkalar bu sene çok moda. Bende size bu hırka tasarımlarında yeni modeller buldukça göstermeye çalışıyorum. Bugün size zincir haroşa tekniğiyle crop hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu hırka modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için sık sık yeni hırka modellerin göstermeye devam ediyorum. Bu yıl kısa hırkalar çok moda. Daha önce size hem kısa hem de uzun hırka modelleri göstermiştim. Ama bu yıl crop adı verilen kısa hırkalar çok moda. Daha önce de size hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan örnekler gösterdim. Bu hırka modellerinden beğendiğiniz verdiğim videolu anlatımları takip ederek yapabilirsiniz.

Crop bayan hırka modeli yapımı için burada Ören Bayan markasından Atlas serisinden akrilik özellikte olan bir ip kullanılmış. Klasik bir örgü ipi ile de bu hırka modelini yapabilirsiniz. İp kalın bir ip olduğu için şiş olarak da kalın 7 numara şiş kullanılmış. Kalın şişler ile ördüğünüz zaman hem daha kolay biter hem de görünümü daha güzel olur.

Hırka modeli yapımı için arka ve ön parçalar olmak üzere 3 parça yapılmış. Arka kısımdan başlanmış önce lastik örgüsü yapılmış ve üzerine model kurulmuş. Burada yapılan haroşa modeli biraz farklı. Bu nedenle modelin yapımına dikkat edin. Hırkanın kol kısımlarında ise düşük kol modeli yapılmış. Videoda verilen anlatımı takip ederseniz kısa sürede bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Zincir haroşa crop hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu